Az elmúlt évek során jelentős hangsúly került a szabadtéri, illetve épületek esetében az alaprendeltetéssel nem összefüggő zárttéri rendezvények tűzvédelmi biztonságára.
Egy ilyen jellegű rendezvény megtartásának mind a jogszabályi előírás, mind pedig a felelősségteljes szervezői gondolkodás miatt alapfeltétele ez a dokumentáció összeállítása.
Ilyen jellegű rendezvényekre vállaljuk tűzoltó készülékek bérbe adását és a szervezők tűzvédelmi oktatásának megtartását, igény esetén helyszíni tűzvédelmi biztosítást is.
Vonatkozó jogszabályi előírások:
A szabadtéri rendezvényekre a vonatkozó tűzvédelmi előírásokat, biztonsági intézkedéseket – a zenés, táncos rendezvények működésének biztonságosabbá tételéről szóló kormányrendelet szerinti zenés, táncos rendezvények kivételével – a rendezvény szervezője köteles írásban meghatározni és a rendezvény kezdetének időpontja előtt tíz nappal azt tájékoztatás céljából az illetékes első fokú tűzvédelmi hatóságnak eljuttatni.
A művelődési, sport- és oktatási létesítményekben, helyiségekben esetenként nem az eredeti rendeltetésnek megfelelő rendezvényekre, valamint az 500 főnél nagyobb befogadóképességű nem művelődési és sportlétesítményekben, helyiségben tartott alkalomszerű kulturális és sportrendezvényekre a vonatkozó tűzvédelmi előírásokat, biztonsági intézkedéseket a rendezvény felelős szervezője köteles írásban meghatározni és a rendezvény időpontja előtt 15 nappal azt tájékoztatás céljából a tűzvédelmi hatóságnak megküldeni.
A rendezvény felelős szervezője által az előző bekezdésben meghatározott rendezvényekre vonatkozó biztonsági intézkedés tartalmazza
a) a kiürítési számítást,
b) a rendezvény helyszínén a résztvevők tervezett elhelyezkedését és létszámát, a kiürítési útvonalakat, a kijáratokat, tűzoltási felvonulási utakat és területeket, közművek nyitó és záró szerkezetét feltüntető és az oltóvízforrásokat, a menekülésben korlátozott személyek tervezett elhelyezését és létszámát tartalmazó méretarányos helyszínrajzot,
c) a kiürítés lebonyolítását felügyelő biztonsági személyzet feladatait,
d) a tűz esetén szükséges teendőket és
e) a tűz jelzésének és oltásának módját.